МЗС трактує російські санкції як продовження агресії.

 

У Міністерстві закордонних справ України розцінюють запровадження Кремлем санкцій проти фізичних та юридичних осіб України як продовження агресії.

 

Про це йдеться у заяві відомства.

 

"Виправдання державою-агресором своїх дій є надуманими і маніпулятивними, а самі "спеціальні економічні заходи" не мають нічого спільного з міжнародним правом", – наголошено у заяві.

 

У МЗС нагадали, що міжнародні санкції проти Кремля стали реакцією на російську збройну агресію і вони можуть бути скасовані після безумовного і остаточного припинення російської незаконної окупації Автономної Республіки Крим, міста Севастополь, частини території Донецької та Луганської областей.

 

"Україна вживатиме усіх необхідних заходів з метою захисту інтересів юридичних та фізичних осіб України як в рамках національного законодавства, так і з використанням інструментів міжнародного права", – заявили у МЗС.

 

Президент України Петро Порошенко вважає, що запровадженням санкційних списків Росія продемонструвала свою неготовність до конструктивної позиції.

 

“Замість того, щоб брязкати зброєю на фронті, через санкції, Росії треба зробити дуже просту річ: піти геть з України, забрати свої війська, забрати свою зброю, відновити територіальну цілісність України. Тоді буде і мир, і не потрібно буде запроваджувати жодні санкції. Я думаю, що це є свідченням неконструктивної позиції Російської Федерації і свідченням того, що вони не збираються імплементувати Мінськ, не збираються знизити напругу, не збираються забрати свої війська”, – сказав Порошенко у четвер на спільній прес-конференції із Ангелою Меркель, повідомила аґенція "Укрінформ".

 

Водночас Президент запевнив, що російське рішення про санкції не було неочікуваним. І загалом, із незначними винятками, той перелік є списком "дуже достойних людей".

 

Порошенко нагадав, що під санкції РФ, зокрема, потрапив і його старший син Олексій Порошенко, а також половина АП, велика кількість народних депутатів, здебільшого членів коаліції та членів уряду.

 

“Хочу сказати, що в Україні перебування в цьому листі є як якась державна нагорода, принаймні, це так сприймається. І дуже ображені ті, хто в цей список не потрапив”, – сказав голова держави.

 

02.11.2018