Гройсман заявив, що критично важливо ухвалити бюджет до 1 грудня.

 

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що конечно важливо ухвалити бюджет на 2019 рік до 1 грудня.

 

Про це Гройсман заявив у середу на засіданні уряду, повідомила аґенція "Укрінформ".

 

"Я хочу підкреслити, що дуже важливим елементом стабільності, критично важливим, є ухвалення бюджету українським парламентом до 1 грудня. Я вважаю, що це має бути дуже реалістичне завдання. Але бюджет має бути абсолютно збалансований, щоб там видатки і доходи були рівними. Будь-які відхилення видатків від доходів – це буде нова криза", – сказав Гройсман.

 

Нині, додав голова уряду, треба зосередитися саме на зростанні економіки, покращенні стану справ у державі.

 

Гройсман висловив сподівання, що вибори не стануть на заваді в роботі уряду.

 

"Зараз починається черговий виборчий етап до виборів Президента та парламенту. Я сподіваюся, що більшості українських політиків жага до отримання політичного виграшу не затьмарить реального стану справ, а головне, що всі будуть працювати над тим, щоб Україна стала сильною", – сказав Гройсман.

 

Що ж до цьогорічного бюджетного циклу, то прем'єр-міністр стурбований зволіканням із приватизацією.

 

"Малу приватизацію ми запустили через систему ProZorro – тут відкрито і прозоро, все нормально. Але велику приватизацію – ми тільки до чогось підходимо, щоб щось зробити, знову нам створюють якісь штучні обмеження, якісь проблеми і так далі. Бардак, кожен день бардак" – обурився прем'єр-міністр.

 

"Ми розпочали аукціони на надра. Вже провели перші аукціони. Але я знаю, що як тільки ми підемо далі і швидше, нам будуть заважати, придумувати якісь рішення судів, якісь блокування і так далі", – заявив прем'єр.

 

Нагадаємо, Верховна Рада 18 жовтня ухвалила у першому читанні законопроект про державний бюджет на 2019 рік.

 

Згідно з документом, прогноз доходів зведеного бюджету на 2019 рік визначений з урахуванням поточного виконання бюджету, змін до податкового та бюджетного законодавства, і становить 1292,7 млрд грн. Фінансування загального фонду державного бюджету у 2019 році планується за рахунок державних внутрішніх та зовнішніх запозичень.

 

Обсяг платежів з обслуговування державного боргу на 2019 рік прогнозується в обсязі 145 205,3 млн грн, що на 15 005,0 млн грн більше плану на 2018 рік. Згідно із законопроектом, установлюється прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2019 року – 1853 гривні, з 1 липня – 1936 гривень, з 1 грудня – 2027 гривень.

 

31.10.2018