Суд у справі Януковича завершив стадію дебатів.

 

Оболонський суд Києва завершив дебати у справі Віктора Януковича, звинуваченого в державній зраді.

 

Про це повідомила аґенція "Українські новини".

 

Суддя Владислав Дев'ятко заявив про кінець стадії дебатів під час промови адоката Олександра Байдика, котру він почав читати ще 13 вересня: суддя вирішив перервати захисника, враховуючи те, що той почав по другому разу озвучувати протоколи допитів свідків і заявляти ті ж клопотання, що й попередній оратор.

 

"Суд вважає за необхідне зупинити промову захисника Байдика", – заявив Дев'ятко, звинувативши адвоката у свідомому затягуванні справи.

 

Сам Байдик наголошував, що законодавство не забороняє йому по кілька разів читати одні й ті ж свідчення – однак суд не погодився з його позицією.

 

Владислав Дев'ятко також додав, що інші захисники – Сердюк, Федоренко, Біленко та Фазикош – не з'явилися на судове засідання, відтак "судові промови учасників судових дебатів закінчені".

 

Суддя запропонував сторонам перейти до стадії реплік, але прокурори відмовилися, інформує аґенція УНН.

 

"Сторона обвинувачення не бажає виступати у репліках і відмовляється від реплік. Ми все сказали у судовому засіданні і вважаємо вину обвинуваченого доведеною", – сказав прокурор Руслан Кравченко.

 

Враховуючи такі обставини, суд оголосив, що й стадія реплік завершена.

 

"Суд, порадившись на місці, враховуючи, що стадія реплік не настала, ухвалив: оголосити судові дебати закінченими. Обговорити питання останнього слова", – сказав Дев’ятко.

 

Владислав Дев'ятко повідомив, що суд має намір заслухати останнє слово Януковича і вийти 19 листопада у нарадчу кімнату для ухвалення вироку.

 

Головуючий зазначив, що українське законодавство дозволяє суду не заслуховувати останнє слово підсудного, котрого судять на заочному процесі. Втім, у цій справі суд вирішив керуватися нормами Конвенції про права людини і дозволив Януковичу виступити з останнім словом у режимі відеоконференції.

 

"Суд забезпечить право Віктора Федоровича Януковича на звернення до суду з останнім словом", – оголосив Дев'ятко.

 

Засіданні призначили на 10:00 19 листопада. Суд не має наміру переносити засідання.

 

30.10.2018