«Афон є канонічною територією Константинопольського патріархату – з усіма наслідками, що з цього випливають», – заявив прес-секретар патріарха Кіріла

 

 

Віруючі Російської православної церкви не можуть молитися і причащатися в храмах на горі Афон у Греції через розрив відносин між Московським і Константинопольським патріархатами. Про це заявив прес-секретар патріарха Московського і всієї Русі Кіріла о. Алєксандр Волков.

 

Він пояснив, що розрив відносин між Московським і Константинопольським патріархатами, про який Синод РПЦ заявив у понеділок, для «вірних нашої Церкви означає, що відтепер вони не зможуть брати участі в богослужіннях, причащатися, молитися в храмах Константинопольського патріархату, брати участь в інших таїнствах».

 

РПЦ вже склала для туристів список храмів, де не можна молитися. Секретар Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату протоієрей Іґорь Якімчук зазначив, що храми Константинопольського патріархату розташовані, зокрема, в Стамбулі, в Анталії, на Криті й на Родосі.

 

Отець Волков уточнив: «Афон є канонічною територією Константинопольського патріархату з усіма наслідками, що випливають звідси».

 

Протоієрей Іґорь Якімчук також нагадав, що «за відмову слідувати такого роду заборонам для духовенства передбачені покарання (прещенія), а для мирян – покаяння на сповіді в непослуху Церкві».

 

УПЦ (Московського патріархату) поки не продублювала цих роз’яснень на своєму сайті.

 

Афон або Свята гора – самоврядне співтовариство 20 православних монастирів, яке перебуває у церковній юрисдикції Константинопольського патріарха. Нині це одне з основних святих місць для православних, об'єкт Світової спадщини ЮНЕСКО. На Афон допускають тільки чоловіків, для відвідування необхідно отримати спеціальний дозвіл. Православні клірики повинні також отримувати попередній дозвіл від Константинопольської патріархії. Це популярне місце паломництва, зокрема і російських та проросійських політиків, чиновників і бізнесменів. Тут не раз бували і Віктор Янукович, і Владімір Путін.

16.10.2018