Голова Служби безпеки України Василь Грицак заявив про те, що контрольовані Росією сили наповажно розглядали ідею так званої "Бессарабської народної республіки" й очолити тамтешній сепаратистський рух мав теперішній депутат Верховної Ради.

 

Про це Грицак розповів у рамках Ukrainian Week In London, повідомляє телеканал "Прямий".

 

"Ми змушені були в квітні 2015 року взяти нашу бронегрупу, наш спецназ і слідчих і вночі здійснити 700-кілометровий марш з Краматорська до Одеси. Щоб потім провести одночасно величезну кількість обшуків, затримань, вилучення вибухівки і таке інше. Планувалось підірвати міст через Дністровський лиман, також через Дністер і оголосити про створення Бессарабської народної ради", – повідомив Грицак.

 

"Підірвавши ці два мости, Південна Бессарабія була би відрізаною від основної частини України, і потім з території Придністров'я мали зайти так звані "зелені чоловічки". Там дислокуються тисячі російських солдатів та офіцерів. Планувалось створити Бессарабську народну раду і звідти розвинути свій наступ "русской вєсни" в надрах Молдови, Румунії. Ми поламали ці плани. Про це мало хто знає, але це наша робота", – похвалився Грицак.

 

Народний депутат Мустафа Найєм заявив, що, кажучи про потенційного очільника "бессарабського" сепаратистського руху, Василь Грицак мав на увазі колишнього "реґіонала" Віталія Барвіненка.

 

"Якщо прізвище цього депутата не готовий назвати голова СБУ, це можу зробити я. Це член парламентської групи "Відродження", член "правоохоронного" комітету [Верховної Ради] Віталій Барвіненко. Сподіваюся, слідом за звинуваченням піде й подання про скасування недоторканності", – написав Найєм у twitter'і.

 

09.10.2018