Вибачення пролунало під час першого за майже сорок років візиту глави Ватикану до Ірландії.

 

 

Папа Римський під час дводенного візиту до Ірландії зустрівся з жертвами сексуального насильства з боку священиків. Франціск запевнив їх, що «молить про Боже прощення» в зв'язку зі скандалом навколо сексуальних домагань, який струсонув Римсько-католицьку церкву.

 

«Я не можу не визнати факту великого скандалу, викликаного в Ірландії в зв'язку з домаганнями малолітніх з боку священиків, в завдання котрих входили захист і освіта цих дітей. Нездатність церковної влади – єпископів, релігійних керівників, священиків тощо – належним чином відреагувати на ці огидні злочини викликала хвилю гніву і залишається приводом для того болю і сорому, яких зазнає католицька громада. І я особисто поділяю ці почуття», – сказав Папа Римський під час завершальної меси просто неба в дублінському Фінікс-парку.

 

Понтифік запевнив, що з ще більшою наполегливістю і за всяку ціну має намір «усунути цю виразку Церкви». Перед тим у церкві Святої Марії в Дубліні Франціск помолився перед свічкою, запаленою в пам'ять про жертви сексуальних домагань католицьких священиків. Про це повідомило радіо Vatican News.

 

Це був перший візит Папи Римського до Ірландії за 39 років. Він збігся в часі з католицьким заходом під назвою Всесвітня зустріч родин, який проводять раз на три роки.

 

Раніше прем'єр-міністр Ірландії Лео Варадкар (Leo Varadkar) закликав Ватикан вжити заходів щодо церковних чинів, котрі займалися розбещенням малолітніх і тримали це в таємниці.

27.08.2018