США збільшать військову присутність в Норвегії.

Раніше Осло з відповідним проханням звернулося до Вашінґтона з огляду на російську воєнну загрозу.

 

 

Сполучені Штати більш ніж удвічі збільшать контингент морських піхотинців в Норвегії. «Це буде зроблено відповідно до плану, який був узгоджений в червні», – про це говориться в заяві Міністерства оборони Норвегії, яку цитує видання Daily Sabah.

 

План збільшення контингенту з 330 до 700 морських піхотинців і переміщення частини військовослужбовців ближче до кордону з Росією викликав різку реакцію у Москви. У Кремлі назвали цей крок «явно недружнім».

 

Норвезький уряд ще раніше висловлював  стурбованість загрозою російської агресії після анексії Криму. Водночас Осло запевняло, що посилення присутності американських військовослужбовців націлене лише на підготовку військ і його не слід тлумачити як воєнну ескалацію.

 

Спочатку планували, що контингент американських морських піхотинців, відправлений до Норвегії 2017 року для вишколу бойових технік в зимових умовах, полишить країну наприкінці цього року. Це перші іноземні військовослужбовці, дислоковані в Норвегії з часів Другої світової війни. Ротація військ триватиме до п'яти років.

 

Міністерка закордонних справ Норвегії Іне Марі Еріксен Сорейде  (Ine Marie Eriksen Søreide) раніше говорила журналістам, що це рішення не свідчить про створення постійної американської бази в Норвегії і не спрямоване проти Росії.

15.08.2018