Адміністративна комісія при Львівській міськраді, що розглядає порушення у сфері законодавства про охорону історичної спадщини, збирається оштрафувати ПП «Кас Консалтинг» за самовільну заміну вікон та перефарбування фасаду вілли Бачевського – пам’ятки архітектури місцевого значення на улиці Вітовського, 35-А.

 

Про це повідомив голова комісії, заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко, передає Твоє місто.

 

«Сьогодні на комісії ми розглянули це питання та вирішили накласти максимальний штраф – 170 тис. грн. Однак представник фірми не прибув на засідання, і для дотримання усіх процедур, щоб потім постанову про штраф не можна було оскаржити, ми вирішили розглянути це питання наступного разу», – розповів Андрій Москаленко.


Перефарбована вілла. Фото: Людмила Красова/Твоє місто.


Попередній вигляд вілли. Фото: Василь Петрик/Твоє місто.

 

За словами начальниці управління охорони історичного середовища Лілії Онищенко, ідеться про приватне підприємство «Кас Консалтинг». Основний вид діяльності фірми – оренда й управління власними чи орендованими приміщеннями. Власником фірми є  Юлія Вакуленко.

 

Раніше у цьому приміщенні було львівське відділення страхової компанії «Брокбізнес», власником якої є Віталій Хомутиннік – співголова депутатської групи «Відродження», колишній член Партії регіонів. У 2016 році вони перебралися на вулицю Стрийську.

 

Зазначимо, що у 2004 році земельну ділянку на Вітовського, 35-А, придбав за півмільйона акціонерний банк «Брокбізнесбанк». Тепер власником частини цієї земельної ділянки – з боку вулиці Зарицьких, є ТзОВ «Марконі». З 2017 року на території вілли тривають будівельні роботи.

 

Вілла Бачевського – пам’ятка архітектури місцевого значення, збудована у 1926 році. Архітектор – Вітольд Якімовський. У міжвоєнний час у цьому будинку на вулиці Pełczyńska, 35 (нині Вітовського), проживав власник лікеро-горілчаної фабрики Стефан Бачевський. У часи панування Польщі тут містився почесний консулят Австрії, а в часи СРСР – дитячий садок.

17.07.2018