Останній день на Leopolis Jazzz Fest має дещо незвичний розклад. По-перше, почнеться він концертами на Площі Ринок. По-друге, тут поспіль виступлять три гурти канадських музикантів. Отже, можна сказати, що маємо день Канади на фестивалі і музику з відчутно заокеанським присмаком, адже американський джаз і канадський джаз – це простір без кордону між ними.

 

Jake Koffman Quartet

 

О 13.00 на сцену вийде квартет молодого саксофоніста Джейка Коффмана  (Jake Koffman Quartet). Лідер не має поки що міжнародного імені, але, як то кажуть, подає надії. Він є у певному сенсі мультиінструменталістом, адже грає на всіх видах саксофонів, а також на флейті, кларнеті й бас-кларнеті, хоча, здається, найчастіше бере в руки альт і тенор. І хоча Джейк випустив лише один авторський альбом, за його плечима неабиякий досвід. Серед славетних партнерів, з якими йому доводилося грати та співпрацювати: Ренді Брекер, Майк Стерн, Кріс Поттер, Квінсі Джонс, а канадська преса навіть називає його «однією з найяскравіших зірок» нового покоління канадського джазу. Мистецтво Джейка Коффмана повністю знаходиться в руслі традиції боп, і неважко почути, що взірцем для нього є такі музиканти, як Чарлі Паркер, Джуліан Кеннонбол Аддерлі. Отже, джаз на всі сто.

 

О 14.30 на сцені знову класичне фортепіанне тріо Джона Стетча, яке і звучить цілком класично, адже до джазу лідера навернула музика Чарлі Паркера. Перший свій альбом він записав ще у 1992 (загалом він випустив 12 альбомів, і більшість були схвально відзначені джазовими критиками), а з 1993 мешкає і працює в Нью-Йорку, що саме по собі є чудовою рекомендацією. Цікавий факт – у молодості музикант був причетний до середовища української діаспори, і  захоплення українською музикою призвело до появи одного з його найбільш успішних альбомів Ukrainianism. Тож його виступ має викликати особливу цікавість аудиторії фестивалю.

 

Alex Goodman 

 

Квартет гітариста Алекса Гудмана (Alex Goodman), що завершуватиме (о 16.00) фестиваль на сцені на Площі Ринок, теж молоді, але досвідчені музиканти. З 2012 року Алекс живе у Нью-Йорку, постійно грає у багатьох престижних нью-йоркських джазових клубах. Його найбільших успіх – номінація на канадську премію за кращий джазовий альбом у 2013 р. та премія, так би мовити, симпатій публіки на конкурсі гітаристів джазового фестивалю у Монтрьо в 2014 році. Гра музиканта (що записав три альбоми) була багаторазово відзначена пресою і джазовими критиками. Що ж до музики, то це знову сучасний акустичний джаз, постбоп.

 

Dock in Absolut

 

Виступи на сцені біля Палацу Потоцьких почнуться сьогодні пізніше, ніж зазвичай, о 16.30. Спочатку публіка почує квінтет з Литви #LT100 jazz band за лідерства трубача Саулюса Шаучуліса, а головний соліст і прикраса гурту – прославлений саксофоніст, віртуоз Пятрас Вішняускас, ім’я якого стало відомим ще завдяки співпраці з легендарним Володимиром Чекасіним. А з квартетом Саулюса він співпрацює ще з 70-х років минулого століття. І завершать фестиваль на цій сцені молоді музиканти з Люксембурга – проект Dock in Absolut. Знову формат класичного фортепіанного тріо, яке звучить зовсім не класично у джазовому сенсі. Це своєрідна суміш власне класики і рок-музики, що обіцяє слухачам напругу, піднесеність і драйв. Тріо існує з 2012 р., активно гастролює по всьому світу і вже не вперше у Львові. Можна сподіватися, що й цього разу їхній виступ припаде до душі публіці міста Лева.

 

Про хедлайнерів останнього дня мені вже доводилося писати. Цей день обіцяє гарантовано незабутню зустріч з одним із найбільш самобутніх сучасних джазових піаністів, давно очікуваним в Україні італійцем Стефано Боллані. Ну, а до імені бас-гітариста Маркуса Міллера мало що можна додати. Зірка і вже майже легенда музики фьюжн.

 

Маркус Міллер

01.07.2018