Турчинов звинуватив захисників ЛГБТ-спільноти в аґресивності.

 

Секретар Ради національної безпеки й оборони України Олександр Турчинов звинуватив низку правозахисних середовищ у аґресивності через їхню вимогу звільнити Ганну Турчинову з посади деканка природничого факультету природничо-географічної освіти та екології в Педагогічному університеті ім. Драгоманова після інтерв'ю своєї дружини щодо антидискримінаційних рекомендацій Міністерства освіти та ґендерної політики загалом.

 

"Намагання захисників ЛГБТ-спільноти навішувати на мою дружину ярлики та вимоги звільнити її з роботи є свідченням їхньої заангажованості, агресивності та правової обмеженості. Люблю та підтримую свою дружину", – написав Турчинов на своїй сторінці у Facebook.

 

 

Секретар Радбезу здивований, "коли ті, хто називають себе правозахисниками, безапеляційно виступають проти свободи слова, проти права на власну позицію та думку, яка відрізняється від їхніх упереджень".

 

"Ставлення моєї дружини Ганни Турчинової до сімейних цінностей та захисту від моральної деформації шкільної програми – прояв її християнської, громадянської та професійної позиції. Ця позиція повністю відповідає Закону Божому та Конституції України", – наполягає Турчинов.

 

Напередодні низка правозахисних організацій звернулися до ректора Національного педагогічного університету ім. Драгоманова з закликом звільнити Ганну Турчинову через поширення "антиконституційних, відверто гомофобних, дискримінаційних, ксенофобних та антинаукових тверджень" в її телеінтерв'ю "Громадському" та авторській колонці для видання Цензор.НЕТ.

 

"В той час, коли вкрай гострим для українського суспільства є збільшення випадків ксенофобного та гомофобного насильства, відсутність ефективного розслідування нападів на ґрунті ненависті та притягнення до відповідальності й покарання винних; з огляду на економічну та соціальну дискримінацію жінок в України та те, що в державі від фізичного та сексуального насильства щороку страждають близько 1,1 мільйона жінок; з огляду на те, що, згідно з Конституцією України, забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави та те, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю, регресивні та антинаукові ідеї, що їх публічно висловлює представниця професорсько-викладацького складу національного університету, становлять серйозну загрозу для дотримання прав людини та утвердження ідеалів рівності і недикримінації в українському суспільстві", – йдеться у заяві, підписаній, зокрема, Центром інформації про права людини, Українською Гельсінською спілкою з прав людини, Центром громадянських свобод, іншими.

 

Автори також звинувачують Турчинову в некомпетентності, "неприпустимій в контексті посади, яку вона обіймає". "Відповіді пані декана на конкретні запитання журналіста є алогічними, маніпулятивними та зневажливими", – тлумачать правозахисники.

 

В інтерв'ю "Громадському" Ганна Турчинова, зокрема, висловила переконання про те, що ЛГБТ-люди є “відхиленням від норми”, гомосексуальність порівняла з хворобою ("Коли ви хворієте і у вас температура, ви, мабуть, викликаєте лікаря? А не кажете: узаконьте мої права, тому що у мене температура”).

 

Опоненти Турчинової, зокрема, звинуватили її у "вразливості до конспірології". В інтерв'ю вона каже про те, що “ЛГБТ не розмножуються, тому їм потрібна нова кров і плоть". "Вони зрозуміли, що не можуть зробити це по-іншому, окрім як з дитинства розповідати школярам, що це все абсолютно нормально”, – трактує Турчинова. 

 

Відповідаючи на питання про дискримінацію ґеїв, про те, що "на представників ЛГБТ-спільноти нападають, не дозволяють їм мати такі ж самі права, як гетеросексуальним сім’ям", дружина секретаря РНБО сказала: "Тому що гетеросексуальні сім’ї народжують дітей. А гомосексуальні сім’ї нікого не народжують, після них – пустка".

 

21.06.2018