Святослава Шеремету пропустили на територію Польщі.

 

Секретаря державної комісії із питань увічнення пам'яті учасників АТО, жертв війни і політичних репресій Святослава Шеремету, котрого оголосили персоною non grata у Польщі з закидом у "антипольських поглядах", у середу пропустили на територію Польщі. Шеремета спостерігає за ексгумаційними роботами польського Інституту національної пам'яті в Грушовичах, де місцева влада розібрала нелегальний пам'ятник УПА.

 

Про це повідомив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко на своїй сторінці у Facebook.

 

 

"Святослав Шеремета у Польщі і бере участь у спостереженні за пошуковими роботами польського ІПН в Грушовичах", – поінформував Розенко.

 

"Пристрасті вгамовуються, починаємо реалізовувати спільні ініціативи щодо врегулювання питань історичної пам‘яті в українсько-польських стосунках", – зазначив віце-прем'єр.

 

Пан Шеремета підтвердив у коментарі "Радіо Свобода", що перебуває у Польщі. 

 

"Я без проблем з біометричним паспортом проїхав польський кордон. Мене пропустили на вимогу української сторони. Тому що 24 і 25 травня я і ще четверо працівників комунального підприємства «Доля» спостерігатимемо за розкопками, які проводитиме Інститут національної пам’яті Польщі на сільському цвинтарі у Грушовичах, що неподалік Перемишля, досліджуючи, чи на місці зруйнованого пам’ятника є останки воїнів УПА", – розповів Шеремета.

 

Інститут національної пам’яті Польщі днями повідомив посольство України й українське товариство в Польщі про намір дослідити місце, де був пам’ятник воїнам УПА, і запросив представників України до участі у праці як спостерігачів.

 

18 листопада 2017 року Польща анулювала Шереметі шенгенську візу на рік. Святослав Шеремета потрапив до так званого списку громадян України, яким заборонено в’їзд в Польщу через "антипольські погляди", блокування ним питання проведення ексгумації та реновації місць польських поховань.

 

Українські фахівці спостерігатимуть за розкопками протягом 24-25 травня. Згідно з інформацією української сторони, на цвинтарі поховані близько 12 упівців, які загинули у боях в околицях Перемишля у 1945-1946 роках. На початку 90-х років стало відоме приблизне місце братньої могили воїнів.

 

У квітні 2017 року на кладовищі у Грушовичах польські націоналісти зруйнували пам’ятник воїнам УПА, який був зведений українцями у 1994 році. Тоді представники польської влади заявили, що пам’ятник встановлений нелегально і немає доказів, що на цьому місці поховані українські військовики.

 

24.05.2018