Вашінґтон не відкидає запровадження санкцій проти компаній і країн, які беруть участь в реалізації газпромівського мегапроекту.

 

    

Сполучені Штати, незважаючи на посередницькі зусилля Німеччини, мають намір запобігти будівництву газогону Nord Stream 2. «Ми задіємо для цього всю міць переконання. Ми будемо раді, якщо проект не буде реалізовано», – заявила уповноважена американського Державного департаменту з питань енергетики Сандра Аудкірк (Sandra Oudkirk) в четвер, 17 травня, в Берліні.

 

«Nord Stream 2 – зла річ для України і для Європи», – процитувало її слова радіо Deutsche Welle.  Сандра Аудкірк пояснила, що відкриття нового газогону зробить східноєвропейські країни ще більше залежними від російського газу. З приводу узгодженого Німеччиною і Росією компромісу про те, що частину газу будуть і надалі постачати через територію України, вона заявила, що «гарантії Росії ненадійні», до того ж Балтійське море, за її словами, є стратегічно важливим реґіоном з військової точки зору.

 

Сандра Аудкірк нагадала, що в минулому Росія в конфлікті з Україною вже тимчасово припиняла поставки газу, внаслідок чого страждали східноєвропейські країни.

 

Речниця американського Держдепартаменту застерегла щодо можливості запровадження санкцій проти фірм і країн, які беруть участь в реалізації проекту Nord Stream 2. Вона сказала, що США роблять ставку на силу переконання. При цьому вона зазначила, що її країна ще 2017 року створила умови для запровадження санкцій проти учасників нового газотранспортного проекту.

 

Водночас Сандра Аудкірк спростувала закиди про те, що США нібито прагнуть зірвати цей проект тільки тому, що самі хочуть продавати в Європі скраплений газ. За її словами, позиція Вашінґтона зумовлена ​​винятково енергетичними та геополітичними міркуваннями.

17.05.2018