Мовиться передовсім про заяви колишнього завідувача московської антидопінгової лабораторії щодо маніпуляцій тестами.

 

                                               Григорій Родченков

 

Слідчий комітет Росії (СКР) заявив, що Григорій Родченков брехав щодо підміни в нічний час допінґ-проб російських спортсменів. Нагадаємо, що раніше екс-завідувач московської антидопінгової лабораторії розповідав в інтерв'ю американським ЗМІ, як ночами він і його колеги працювали в таємній лабораторії при світлі єдиної лампи. Там, за його словами, проходила заміна допінґ-тестів за участі співробітників спецслужб, котрі приносили в лабораторію «чисту» сечу. Проби в таємну лабораторію, як розповів Родченков, передавали через невеликий отвір в стіні.

 

Однак представники СКР в п'ятницю, 11 травня, заявили, що допінґ-тести неможливо було підмінити, оскільки їх, мовляв, передавали в лабораторію вдень ​​і потім практично відразу відправляли на дослідження. «З документів випливає, що допінґ-тести надходили в Сочинську лабораторію в денний час, їх реєстрували – і в межах від 30 хвилин до двох годин передавали на дослідження», – йдеться в повідомленні, оприлюдненому на сайті відомства.

 

У СКР також відзначили, що допитані співробітники антидопінґового центру, котрі працювали в Сочинській лабораторії 2014 року, дали свідчення, що жодних дій зі заміни проб не було здійснено. Наприкінці повідомлення представники СКР нарікають: «Слідство продовжує бути відкритим для співпраці з іноземними компетентними органами, Міжнародним олімпійським комітетом і ФІФА, громадськими міжнародними організаціями, в тому числі з ВАДА, а також сподівається на взаємну допомогу від них. Водночас іноземні компетентні органи і міжнародні спортивні організації, як і раніше, не сприяють розслідуванню, міжнародні запити про допит Родченкова, Макларена і кореспондента Зеппельта (Hajo Seppelt – німецький журналіст, котрий першим розповів світові про маніпуляцію допінґ-тестами під час Олімпіади 2014 в Сочі, – Z), надання з ВАДА доказів винуватості Росії не виконані».

 

Нагадаємо, що Григорій Родченков полишив свою посаду завідувача антидопінгової лабораторії в листопаді 2015 року і в січні 2016 року, побоюючись за своє життя, виїхав до Сполучених Штатів, де попросив політичного притулку. Зараз він бере участь у Федеральній програмі США щодо захисту свідків.

11.05.2018