Дорогі брати і сестри, щасливого Великодня!

 

Ісус воскрес із мертвих. У кожній церкві по цілому світі звучить ця звістка: Ісус є Господь, Отець воскресив Його, і Він живий навіки посеред нас.

 

Христос, наперед провіщаючи Свою смерть і воскресіння, вдався до образу пшеничного зерна. Він казав: «Пшеничне зерно, коли не впаде на землю і не завмре, залишиться саме-одне; коли ж завмре, то рясний плід принесе» (Ін 12:24).

 

Саме так і трапилося: Ісус, пшеничне зерно, посіяне Богом у борознах землі, помер, вбитий гріхом світу; два дні перебував в гробі; але ця Його смерть вміщала всю могутність Божої любові, яка вирвалася назовні та явилася третього дня, того самого, який святкуємо: в Пасці Христа Господа.

 

Ми, християни, віруємо та знаємо, що Христове воскресіння – це справжня надія світу, яка не розчаровує. Це сила пшеничного зерна – ота сила любові, яка понижується та віддається до кінця, і яка дійсно оновлює світ. Ця сила і нині приносить плоди в борознах нашої історії, позначеної багатьма несправедливостями та насильствами.

 

Ця сила несе плід надії і гідності туди, де є злидні та знедоленість, голод і безробіття, мігрантам та біженцям, які не раз були відкинуті теперішньою культурою відчуження, жертвам наркотрафіку, торгівлі людьми та сучасного рабства.

 

Нині ми просимо плодів миру для всього світу, починаючи з дорогої та понівеченої Сирії, населення якої вже доведено до краю війною, якій не видно кінця. Нехай в цей Великдень світло Воскреслого Христа освітить совість всіх політичних і військових лідерів, щоб негайно покласти край знищенню, щоб шанувати гуманітарне право і щоб був забезпечений доступ до допомоги, в якій наші брати і сестри мають нагальну потребу, гарантуючи, одночасно, належні умови для повернення тих, хто залишився без даху над головою.

 

Молимося про плоди примирення для Святої Землі, свідка Хреста і Воскресіння Господа, що також і цими днями зранена відкритими конфліктами, які не щадять і беззбройних, для Ємену і для всього Близького Сходу, щоб діалог і взаємоповага взяли гору над розбратом і насильством. Нехай наші брати у Христі, які нерідко страждають від насильства і переслідування, будуть світлими свідками Воскреслого і перемоги добра над злом.

 

У цей день просимо про плоди надії для людей, спраглих гіднішого життя, особливо в тих частинах африканського континенту, які страждають від голоду, давніх конфліктів і тероризму. Нехай спокій Воскреслого залікує рани в Південному Судані: нехай відкриє серце на діалог і взаєморозуміння. Не забудьмо про жертв цього конфлікту, особливо дітей! Хай не буде нестачі в солідарності з багатьма людьми, змушеними покинути свої землі і позбавленими необхідного для життя мінімуму.

 

Попросимо про плоди діалогу для корейського півострова, щоб триваючі переговори посприяли злагоді і примиренню в реґіоні. Нехай ті, хто несе безпосередню відповідальність, діють з мудрістю і розсудливістю, щоб сприяти благу корейського народу і будувати довірчі відносини в лоні міжнародної спільноти.

 

Плодів миру просимо для України, аби зміцнювалися кроки на користь згоди та були полегшені можливості для здійснення гуманітарних ініціатив, яких потребує населення.

 

Молимося про плоди розради для венесуельського народу, який, за словами його єпископів, живе на своєрідній "чужині" у власній країні. Нехай же силою Воскресіння Господа Ісуса він зможе віднайти справедливий, мирний і людяний шлях для того, щоб якнайшвидше вийти з політичної та гуманітарної кризи, яка його терзає, і нехай не забракне гостинності й допомоги для тих його дітей, які змушені покинути свою батьківщину.

 

Воскреслий Христос нехай принесе плоди нового життя дітям, які з причини війн і голоду зростають без надії, позбавлені освіти й медичної допомоги, а також для похилих віком, відкинених егоїстичною культурою як "непродуктивний" непотріб.

 

Помолимося про плоди мудрості для тих, хто у всьому світі несе політичну відповідальність, щоб завжди поважали людську гідність, з відданістю докладали зусилля в служінні загальному благу і забезпечували розвиток і безпеку для своїх громадян.

 

Дорогі брати і сестри, також і до нас, як і до жінок, що прибігли до гробу, звернене це слово: “Чому шукаєте живого між мертвими? Його нема тут: він воскрес!” (Лк 24:5-6). Смерть, самотність і страх вже не є останнім словом. Існує слово, яке йде далі і яке може вимовити лише Бог: це слово Воскресіння (пор. Іван Павло II: Промова на закінчення Хресної дороги, 18 квітня 2003 року). Силою Божої любові воно “перемагає зло, змиває провини, повертає грішникам невинність, радість – пригнобленим, розвіює ненависть, підкоряє могутніх, поширює згоду та мир" (Пасхальне послання Exultet).

 

Бажаю всім Світлої Пасхи!

 

 

01.04.2018