Перший заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Юсуф Куркчі висловив обурення тим, що Верховна Рада вже понад рік не може розглянути проект закону, котрий передбачає створення Фонду для допомоги кримським в'язням сумління.

 

Про це Юсуф Куркчі заявив під час презентації видання "Політика щодо Криму. Рекомендації", здійсненого Українським незалежним центром політичних досліджень.

 

Сьогодні в Криму понад 60 осіб ув'язнено за політичними мотивами, і переважно це кримські татари, які чинять мирний опір окупаційній владі, констатував заступник міністра.

 

З його слів, у бюджеті України закладено 97 млн грн на допомогу політв'язням та їхнім сім'ям. Проте для того, щоб дати початок фондові, потрібен відповідний закон.

 

Він зазначив, що фонд має поширити свою діяльність не лише на кримських в'язнів сумління, а й на їхніх дітей, які лишилися без батьківської опіки. "У кримськотатарських сім'ях традиційно заведено так, що батько є єдиним годувальником родини, тому проблема дітей політв'язнів дуже важлива", – пояснив Юсуф Куркчі.

 

Неповороткість парламентарів щодо цього законопроекту пан Куркчі пояснює "тільки тим, що депутати переймаються тими законопроектами і діями, які будуть вигідно відтіняти їх в очах електорату напередодні майбутніх виборів, а не інтересами держави та гризотами наших громадян, які постраждали від окупаційної влади в Криму".

 

На погляд кандидата наук з державного управління Андрія Дуди, окупаційна влада Криму чинить безпрецедентний тиск на кримських татар, який має ознаки геноциду.

 

Юлія Тищенко, аналітикиня Українського незалежного центру політичних досліджень, зауважила, що органи державної влади, до повноважень яких входять моніторингові функції щодо дотримання прав людини в Криму, переважно фіксують такі порушення, проте не встановлюють винних у їхньому вчиненні (конкретні прізвища суддів, чиновників т. зв. влади Криму).

 

16.03.2018