Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв’язку із неузгодженим з Україною візитом Владіміра Путіна та російської делегації на тимчасово окуповану Російською Федерацією територію України – в Автономну Республіку Крим та м. Севастополь.

 

Про це йдеться в заяві МЗС.

 

"Україна вважає згаданий візит, як і інші т. зв. «поїздки» російських посадовців до тимчасово окупованих Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, грубим порушенням державного суверенітету і територіальної цілісності України, цинічним і демонстративним нехтуванням російською стороною загальновизнаними нормами міжнародного права, зобов’язаннями за двосторонніми і багатосторонніми договорами, сторонами яких є Україна і Росія", – наголосили у зовнішньополітичному відомстві.

 

МЗС зазначило, що Путін зі свитою порушили, зокрема, Статут ООН, резолюції Генеральної Асамблеї ООН "Територіальна цілісність України" A/Res/68/262 від 27 березня 2014 року, "Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)" A/Res/71/205 від 19 грудня 2016 року, "Стан з правами людини у Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)" A/Res/72/190 від 19 грудня 2017 року.

 

"Автономна Республіка Крим та м. Севастополь є і залишатимуться невід'ємною частиною України в її міжнародно визнаних кордонах. Це визнає весь цивілізований світ, який вже неодноразово давав належну оцінку міжнародно-протиправним діянням Російської Федерації шляхом схвалення відповідних резолюцій ООН, Ради Європи, ОБСЄ, інших міжнародних організацій, а також запровадивши широкі обмежувальні заходи (санкції) проти держави-окупанта", – наголосили в МЗС.

 

Раніше поїздку Путіна в Криму розкритикував і президент Петро Порошенко. "Надзвичайно небезпечна провокація, коли сьогодні президент Росії Путін прямо напередодні виборів навмисно їде на окуповану територію, відвідає Сімферополь, Севастополь, тому надзвичайно важлива єдина позиція всього світу про невизнання виборів президента РФ на території окупованого Криму", - сказав Порошенко під час свого візиту в Австрію, згідно з УНІАН.

 

15.03.2018