"Диспетчер Карлос", який нібито працював у київському аеропорту "Бориспіль" і писав у twitter'і нотатки під псевдонімом spainbuca про те, що українські літаки переслідували малайзійський Boeing, виявився людиною на ім’я Хосе Карлос Барріос Санчес. Він має судимості в Іспанії і був заарештований в Румунії за шахрайство.

 

Про це йдеться у розслідуванні "Радіо Свобода" і румунської групи RISE Project.

 

Нагадаємо, після того як літак рейсу MH17 був збитий в небі над Донбасом, російська пропаганда активно примножувала різні версії катастрофи. Одна з них базувалася на повідомленнях "іспанського диспетчера", котрого, як згодом виявиться, показували в ефірі іспанського підрозділу російського каналу Russia Today за декілька місяців до трагедії.

 

Автори розслідування знайшли Санчеса і поспілкувалися з ним в WhatsApp. Він стверджує, що отримав загалом 48 тисяч доларів з російських джерел як плату за свою роль "іспанського диспетчера Карлоса". Також Санчес запевняє, що може надати докази, які підтверджують зв’язок росіян з обліковим записом @spainbuca в twitter'і, а також банківські дані і записи розмов із працівниками RT. Водночас, він так і не надав цих матеріалів на прохання авторів розслідування.

 

Історію про "іспанського диспетчера" використав також і президент Росії Владімір Путін у розмові з режисером Олівером Стоуном: очільник Кремля сказав, що за катастрофою малайзійського "Боїнга" над Донбасом міг спостерігати диспетчер "іспанського походження" з київського аеропорту "Бориспіль", який нібито бачив українські бойові літаки поруч з лайнером рейсу MH17.

 

14.03.2018