Верховна Рада повернула на доопрацювання у комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності та на повторне перше читання три законопроекти щодо діяльності Державного бюро розслідувань. Йдеться про урядовий проект №6430, депутатський – №7450 і "технічний" №5395, які передбачали внесення змін до законів і законодавчих актів України стосовно роботи ДБР.

 

За повернення законопроектів до комітету проголосувало 230 народних депутатів, повідомляє аґенція "Укрінформ".

 

Під час обговорення голова парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем'якін рекомендував ухвалити за основу та в цілому "технічний" законопроект №5395 "Про внесення змін до Закону України "Про Державне бюро розслідувань" щодо уточнення окремих положень", інші два проекти він назвав "майже ідентичними" і тому запропонував ухвалити їх як альтернативні. Проте, зрештою, жоден із законопроектів не знайшов підтримки у залі.

 

Народний депутат Мустафа Найєм, коментуючи провал голосування, висловив думку, що ДБР стало заручником боротьби за портфелі.

 

Згідно з його інформацією, президентська партія БПП знеохочена до ДБР, бо вважає голову бюро Романа Трубу лояльним до "Народного фронту". "Це наслідки політичних торгів і поділу портфелів", – написав Найєм на своїй сторінці у Facebook.

 

"Сьогодні минуло 112 днів з дня призначення керівництва Державного бюро розслідувань. Наразі в бюро працює три особи – директор і два його заступники. В бюро все ще нема свого приміщення – ні в Києві, ні в містах розташування територіальних органів. Процес набору співробітників цілковито паралізований. Кваліфікаційні вимоги до кандидатів на ключові посади виписані з порушенням законодавства", – перелічив недоліки нардеп.

 

Він також нагадав, що "зовнішня" конкурсна комісія втратила леґітимність, натомість внутрішньовідомчої комісії для набору кадрів іще не створено.

 

Зі слів Найєма, сьогоднішні законопроекти мали допомогти в старті роботи ДБР. "Це технічні зміни, котрі не стосуються ані посад, ані потоків, ані ресурсів. Наші зміни допоможуть новій інституції здійнятися на ноги і ми продовжимо відстоювання свого бачення", – апелює Мустафа.

 

13.03.2018