GIZ повертається з новим проектом.

 

Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) запроваджує у Львові новий проект «Інтегрований розвиток міст в Україні», інформує прес-служба Львівської міської ради.

 

Це спільний українсько-німецький проект, безпосереднім партнером якого на місцевому рівні є Львівська міська рада, на державному рівні – Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

 

«Ми маємо надзвичайно успішну історію співпраці з Німецьким товариством GIZ. Кожен львів’янин наочно може побачити результати цього проекту. Було відреставровано сотні історичних вікон, брам, балконів. Проведено надзвичайно багато конференцій, ворк-шопів, навчань. Тому ми з нетерпіння очікуємо старту нового проекту, головна мета якого – це створити інтегрований план розвитку міста. В чому його особливість? Кожен департамент, кожне управління мають свої плани. Дуже важливо їх об’єднати між собою, щоб вони якісно допомагали один одному. Це є мета інтегрованого підходу. Тому ми розглядатимемо спільно всі ці плани і будемо думати, як досягнути синергії.

 

Крім цього, в рамках цього проекту ми будемо працювати над планом сталої мобільності для Львова. Ця тема актуальна і турбує львів’ян. Усі знають про ситуацію з транспортом. Європейські країни теж проходили ці проблеми. Проблеми із заторами та затримками транспорту були характерними для європейських міст. Тому сталий план міської мобільності є відповіддю на ці виклики. Ми будемо переплановувати маршрути, оптимізовувати мережу, вивчаючи пасажиропотоки. Отож, ми чекаємо на початок цього проекту», – розповів Олександр Кобзарев, директор КУ «Інститут міста».

 

Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» впроваджується на замовлення уряду Німеччини. Проект працює в чотирьох містах України (Вінниці, Житомирі, Полтаві, Чернівцях) з 2016 року, у Львові – з 2018 року та триватиме до жовтня 2019-го. Проект має на меті покращення умов життя мешканців українських міст (зокрема Вінниці, Житомира, Полтави, Чернівців та Львова), підтримку процесів децентралізації та місцевого самоврядування шляхом застосування підходів інтегрованого розвитку міст у відповідності з європейськими принципами і цінностями, викладеними у Лейпцизькій хартії сталого європейського міста. В ній визначено основні риси інтегрованого міського розвитку, який сприяє сталому й ефективному розвитку міст.

 

Разом із представниками громади будуть обрані: один невеликий за масштабом проект, що планується профінансувати та реалізувати в рамках німецько-української співпраці; та один пріоритетний інфраструктурний проект. Проект має за завдання посилити міжвідомчу співпрацю в межах органів міського самоврядування, налагодити діалог із громадянським суспільством, залучити мешканців міста до процесів планування розвитку міста у всіх сферах життєдіяльності: житлових просторів, економіки, інфраструктури, транспорту, туризму, культури, освіти, соціальної сфери тощо.

 

Для безпосереднього планування діяльності проекту у Львові завтра, 23 лютого, з 09:00 до 16:30  в конференц-залі на вул. Богомольця, 6 відбуватиметься стартовий семінар, який є важливою передумовою успішної діяльності проекту.

22.02.2018