Таким чином Росія може повернутися на перше місце медального заліку Олімпійських ігор в Сочі 2014 року.

 

 

Спортивний арбітражний суд (Court of Arbitration for Sport – CAS) в Лозанні повністю задовольнив апеляції 28 російських спортсменів. Таким чином анульовано рішення Міжнародного олімпійського комітету (МОК) про їхнє довічне відсторонення від участі в Олімпійських іграх. Це означає, що результати цих атлетів, продемонстровані на Олімпіаді в Сочі, знову стають чинними, а отже, їм мають повернути їхні медалі. Загалом до  CAS було подано 42 апеляції – повідомило видання Frankfurter Allgemeine Zeitung.

 

Серед цих 28 реабілітованих спортсменів – лижники Олександр Легков, Максим Вилєгжанін, Микита Крюков, санкар Альберт Демченко, ковзанярі Ольга Фаткуліна й Іван Скобрєв й інші медалісти. Судді CAS дійшли висновку, що зібраних щодо спортсменів доказів недостатньо для того, щоб однозначно говорити про порушення антидопінґових правил.

 

Ще 11 російським олімпійцям CAS пом'якшив покарання: довічне відсторонення від олімпіад замінено на недопуск на Ігри в Кореї. У випадках цих спортсменів суд визнав, що зібрані докази дозволяють говорити про допінґові порушення. Серед них, зокрема, бобслеїсти Олександр Зубков і Олексій Воєвода, котрі здобули по два золота в Сочі.

 

Водночас вердикт CAS не означає, що 28 реабілітованих російських спортсменів насправді зможуть поїхати на цьогорічну Олімпіаду до Південної Кореї. Оскільки вони не мають запрошення МОК, то їм, можливо, доведеться здобувати його в судовому порядку. І загалом Олімпійський комітет Росії залишається дискваліфікованим.

01.02.2018