Контррозвідка Служби безпеки України викрила чиновника секретаріату Кабміну на діяльності в інтересах спецслужб країни-агресора.

 

У середу ввечері чоловіка затримали на робочому місці. Згідно з повідомленням СБУ, операцію проводили "за сприяння керівництва українського уряду".

 

Операція затримання в Кабміні

 

Оперативники СБУ задокументували, що посадовець за завданням російських кураторів збирав за допомогою спеціального обладнання інформацію про діяльность урядових структур. Отримані дані чоловік передавав кураторам через електронні канали зв’язку.

 

Правоохоронці встановили, що чиновник був завербований російськими спецслужбами під час довготривалого закордонного відрядження.

 

На зустрічі Гройсмана і Моґеріні два тижні тому

 

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман привітав затримання аґента.

 

"Спільно зі Службою безпеки України виявили в секретаріаті КМУ чиновника, який тривалий час працював в інтересах ворожої держави. Його затримано. Дякую працівникам СБУ за професійність та пильність", – прокоментував Гройсман на своїй сторінці у Facebook.

 

Аґенція "Українські новини" пише, що затриманий – то заступник керівника протоколу прем'єр-міністра України Станіслав Єжов.

 

Станіслав Єжов на переговорах із Байденом. Січень 2017 року

 

Раніше він працював у посольстві України в США, а також в Адміністрації президента України.

 

У протоколі прем'єра він відповідав в тому числі за переклад зустрічей з іноземними делегаціями і часто сам здійснював переклад. З Гройсманом він почав працювати ще у Верховній Раді і разом з ним перейшов працювати в Кабінет міністрів.

 

Листопад 2017-го. Переговори керівництва уряду з єврокомісаром Ганом

 

Начальник департаменту контррозвідки СБУ Олексій Петров сказав, що "чиновник мав доступ до достатньо вузької інсайдерської інформації Кабінету міністрів".

 

"Він користувався повагою. Він дуже відповідально, старанно та творчо працював на російські спецслужби", – розповів Петров у коментарі телеканалу "Прямий". "Він мав доступ до дуже вузької, специфічної інформації, службової інформації. Він працював як справжній шпигун. Проте він зрадник, він працював достатньо ініціативно, передавав інформацію, викрадав документи, підслуховував новини, вивідував інформацію серед колег і справно передавав її спецслужбам російським, своїм кураторам, на яких він працював. Такий справжній щур в окулярах", – сказав очільник контррозвідки СБУ.

 

Візит Гройсмана до Канади, Єжов – з лівого краю

 

Згідно з декларацією Станіслава Єжова, опублікованою в Єдиному реєстрі декларацій на сайті Національної антикорупційної аґенції, його дружина Юлія є громадянкою Росії. Мірошнікова Юлія Алєксандровна зберігає у російському "Сбєрбанку" 31,7 тис. доларів і 286,6 тис. рублів.

 

21.12.2017