Головою Касаційного адміністративного суду у складі новоствореного Верховного суду обрали Михайла Смоковича.

 

Про це повідомляє ініціатива "ЧЕСНО. Фільтруй суд".

 

 

Кандидатуру Смоковича підтримало 27 суддів з-поміж 28, котрі брали участь у голосуванні. Під час голосування суддя не мав конкурентів.

 

Раніше Михайло Смокович обіймав посаду заступника голови Вищого адміністративного суду України, виконував обов’язки голови ВАСУ.

 

Смокович – уже другий суддя на чолі палати Верховного суду, котрий обіймав керівну посаду в найвищій спеціалізованій інституції до суддівської реформи і до "оновлення". Як писав Z, головою Касаційного господарського суду ВС обрали Богдана Львова, колишнього голову Вищого госпсуду.

 

І Львов, і Смокович отримати негативні висновки на доброчесність від Громадської ради доброчесності. Перед ними була загроза зійти з конкурсу до Верховного суду, однак їм вдалося пройти через горнило відбору завдяки рішенню Вищої ради правосуддя.

 

Як нагадує "ЧЕСНО", Смокович допомагав суддям Майдану уникати відповідальності, зокрема перебуваючи у колегії суддів. Він також скасовував подання Вищої ради юстиції про звільнення суддів, які засуджували активістів Революції гідності, не надавав сприяння розслідуванню справи щодо незаконного втручання в автоматизовану систему розподілу судових справ.

 

07.12.2017