Раздольненскій суд окупаційної адміністрації Криму змінив запобіжний захід українському активісту Володимирові Балуху з утримання в СІЗО на домашній арешт.

 

Про це повідомляє видання Крим. Реалії.

 

 

 

Серед обмежень: заборона залишати житлове приміщення, спілкуватися зі свідками, користуватися інтернетом і поштою.

 

На суді російські прокурори самі попросили про переведення Балуха під домашній арешт. "Вважаю за можливе замінити Балуху утримання під вартою на домашній арешт за місцем проживання", – заявив обвинувач.

 

Сам пан Володимир після виходу з будівлі суду висловив невдоволення забороною покидати будинок.

 

"Ну це маячня, звичайно. Ви уявіть: матір гній розкидатиме, господарством управлятиме, а я в будинку сидітиму. Тому що мені заборону наклали... Ми, звичайно, будемо оскаржувати це все. А взагалі, перебір це (рішення суду, – Z) має. Хоча маленька перемога вже є", – прокоментував політв'язень.

 

Координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник заявила, що російські силовики не могли не звільнити Балуха.

 

"Володимир Балух та команда адвокатів загнали так званий суд в глухий кут... Навіть по всіх російських законах не дозволялося тримати Володимира довше півроку. Інших шансів у суддів не було – вони були зобов'язані вибрати інший запобіжний захід", – прокоментувала Скрипник.

 

Водночас вона втішена, що пан Володимир перебуватиме на волі. "Домашній арешт передбачає як обмеження волі у вигляді перебування вдома, так і обмеження засобів комунікацій. Все-таки це краще для Володимира, так як його стан здоров'я критичний. Як і особливо критичний стан здоров'я його матері, яка потребує догляду", – додала правозахисниця.

 

У серпні 2017 року суд виніс вирок українцеві Володимирові Балуху – три роки і сім місяців колонії загального режиму, а також штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Однак 29 листопада під час розгляду апеляційної скарги вирок Балуху скасували і справу скерували  на повторний розгляд. 

 

ФСБ Росії затримала Володимира Балуха 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ стверджували, що на горищі будинку, де живе Володимир Балух, виявили 90 патронів і кілька тротилових шашок.

 

Правозахисники вважають, що Балух є жертвою репресій. На подвір'ї свого будинку він підняв державний український прапор, а на будинок повісив табличку "вулиця Небесної сотні".

 

03.12.2017