Найбільші страхи американців

 

Державна корупція і Trumpcare – цього бояться американці найбільше, засвідчує нещодавнє опитування. Проте виявилося, що віднедавна громадяни США дуже занепокоєні й темами навколишнього середовища. Вперше у проведеному вчетверте опитуванні кліматичні зміни, забруднення повітря та морів потрапили у топ-десять страхів. Причину загострення цих побоювань науковці схильні вбачати в політиці уряду Трампа та мас-медійних повідомленнях.Десять найбільших страхів американців 2017 року. Зображення: Chapman University.

 

Часто страх – це продукт власної уяви. Проте деякі страхи цілком реальні – наприклад, коли вони пов’язані з війною, хворобою, бідністю.

 

Які ж страхи найбільше непокоять вас? Це американських громадян запитали вчетверте вчені на чолі з Крістофером Бадером (Christopher Bader) із Чемпенського університету в місті Орандж. У репрезентативному опитуванні взяли участь 1207 дорослих американців.

 

Результат: як і в попередні роки, найбільше страху на громадян США навіває корупція в державному апараті. Понад половину населення боїться цього. Поміж десяти найбільших страхів присутні, зокрема. брак грошей у майбутньому, ескалація конфлікту з Північною Кореєю, а також запланована президентом Трампом реформа в сфері охорони здоров’я – Trumpcare.

 

Впадає у вічі, що вперше у топ-десять американських страхів потрапили й теми довкілля. Ще 2015 року більше американців боялося рептилій, ніж торнадо чи глобального потепління. Сьогодні картина виглядає інакше. Згідно з результатами опитування, одразу три екологічні проблеми належать до десяти найбільших страхів американців: забруднення повітря, кліматичні зміни, а також забруднення океанів, річок, озер і питної води.

 

Перші дві теми займають восьме і десяте місце в списку найбільших страхів: 44,9% населення побоюються забруднення повітря, а 48% – кліматичних змін. Це майже на 80% більше, ніж при опитуванні 2015 року. Дослідники пояснюють цей несподіваний страх політичними подіями, зокрема рішенням Трампа вийти з Паризької кліматичної угоди.

 

Ще більше, ніж страх кліматичних змін і забруднення повітря, проявляється занепокоєння американців з приводу зараження води: понад половину остерігається забруднення водойм і питної води. Можливою причиною команда Бадера вважає те, що уряд Трампа відмінив багато із запроваджених Обамою екологічних директив. Крім того, скандал 2017 року навколо отруєної свинцем питної води в місті Флінт інтенсивно обговорювали в мас-медіа.

 

«Дані опитування засвідчили, що деякі найбільші страхи залишилися на тому ж рівні, що й раніше, проте помітні суттєві зміщення в бік екологічних тем, – розповів Бадер. – Ми спостерегли, що багато людей бояться радше тих речей, які висвітлюють медіа. Багато які з десяти найбільших страхів можна пов’язати з гучними минулорічними заголовками».

 

Опитування також унаочнило: хоча багато американців мають цілком реальні страхи, до реальної небезпеки вони не готові. Більшість із них не знає, як підготуватися до ймовірного лиха або, принаймні, поводиться неналежно, розповіли вчені. «Немає значення, боялися опитувані нападу Північної Кореї, екологічного лиха чи епідемії – американці не готові до жодної з цих подій», – сказала колега Бадера Енн Ґордон (Ann Gordon). Щоб підготувати укриття, потрібен час. Так, наприклад, треба запасатися продуктами харчування та медикаментами. Згідно з результатами опитування, лише 34% населення роблять відповідні запаси, хоча 45% знає, що це рекомендовано.

 

 

Die größten Ängste der Amerikaner

Chapman University, 11/10/2017

Зреферувала Соломія Кривенко

16.10.2017