Вручення премії Франка за інформаційну діяльність

У рамках святкування 161-ї річниці від дня народження Івана Франка у Львівському національному
літературно-меморіальному музеї, що носить його ім'я, відбудеться вручення премії у галузі інформаціїйної діяльності.

23 серпня о 15:00  розпочнеться церемонія нагородження лауреатів та презентація відзначених проектів (зокрема, науково-просвітницького інтернет-проекту Наталі й Богдана Тихолозів «Франко: Наживо» та документального фільму Тараса Каляндрука «Віденські стежки Івана Франка. Подорож на захист честі»). Премії вручатиме Богдан Червак, перший заступник голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України. 

 

 

Комітет з премії Івана Франка ухвалив рішення присудити Премію 2017 року: 
у номінації «За кращу публікацію у друкованих засобах масової інформації» - Віктору Шпаку за публікацію «Від стародубської різні до путінських «народних республік» (газета «Урядовий кур’єр», 26 липня 2014 року);
у номінації «За кращий твір у телевізійній сфері» - Тарасу Каляндруку за документальний фільм «Віденські стежки Івана Франка. Подорож на захист честі» (2016) (Львівська філія НСТУ);
у номінації «За кращий твір у радіомовній сфері» - Тетяні Сергійчук за заключний випуск культурологічно-публіцистичної програми «Світоч» (2016) Першого каналу Українського радіо;
у номінації «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері» - НаталіїТихолоз та Богдану Тихолозу за науково-просвітницький інтернет-проект «Франко: Наживо».


Про роботи лауреатів


У публікації «Від стародубської різні до путінських «народних республік» (газета «Урядовий кур’єр», 26 липня 2014 року) Віктор Шпак досліджує історичне минуле України, коли на відторгнутих українських землях більшовики влаштували справжній терор, намагаючись знищити все українське – мову, звичаї, культуру. Велику увагу приділено практиці псевдореферендумів, знову взятих на озброєння путіністами задля надання видимості законності актам відвертої анексії чужих земель.


Фільм Тараса Каляндрука «Віденські стежки Івана Франка. Подорож на захист честі» (2016), що вийшов в ефірі Львівської регіональної дирекції ПАТ «НСТУ», розповідає про навчання і наукову роботу Івана Франка у знаменитому Віденському університеті, захист ним докторської дисертації. Фільм розкриває взаємини Івана Франка з видатними вченими-славістами та лідерами тогочасної австрійської соціал-демократії, а також єврейським мислителем Теодором Герцлем.


У культурологічно-публіцистичній програмі «Світоч» (2016) Першого каналу Українського радіо Тетяна Сергійчук презентувала власну інтерпретацію постаті Великого Каменяра, передусім як поета, який своєю творчістю суттєво вплинув на формування модернізму в українській поетичній літературі.
Інтернет-проект Наталії Тихолоз та Богдана Тихолоза «Франко: Наживо», який стартував 1 травня 2016 року та активно наповнюється й сьогодні - це одна з найпомітніших інтелектуальних подій ювілейного франківського року. У проекті вдало поєднано солідну академічну наукову базу, популярний стиль викладу, адаптований до запитів масової аудиторії, та широкі можливості сучасних інформаційних і комунікаційних технологій. Сьогодні аудиторія його постійних читачів охоплює близько 24 тисяч користувачів з 68 країн світу.


Про премію 
Премія ім. Івана Франка заснована постановою Кабінету Міністрів України за пропозицією Держкомтелерадіо і Національної спілки журналістів у 2003 році. Вона присуджується щорічно напередодні дня народження Івана Франка 27 серпня. Премією відзначаються автори, чиї твори сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства. 
Склад Комітету з премії імені Івана Франка затверджується наказом Держкомтелерадіо. До нього входять представники Держкомтелерадіо, Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури України. Також до складу Комітету включено представників громадськості – голову НСЖУ Сергія Томіленка, члена НСПУ Григорія Кримчука, голову правління Благодійного фонду «Троянди й виноград» Максима Рильського, президента громадської організації Всеукраїнський благодійний фонд «Журналістська ініціатива» Людмилу Мех, директора видавництва «Київ-Дакар-Париж» Бориса Клименка та інш. Очолює Комітет з премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко.

вул. Івана Франка 150Дім Франка Срд, 08/23/2017 - 15:00

До теми