Журналісти й краєзнавці Петро Гавука і Олена Масляник стали авторами збірки рецептів «Гуцульська кухня», виданої у «Тисі», пише "Твоє місто".

 

На 128 сторінках нового видання зібрано кулінарні рецепти автентичної гуцульської кухні, для якої характерні простота набору продуктів і доступність технології приготування. Найбільш уживані інгридієнти: кукурудзяні борошно й крупа, картопля, квасоля, гриби і, звичайно ж, бринза.

 

Традиційними стравами з Карпат є бануш (банош), який готують з кукурудзяного борошна й сметани у чавунному казанку на відкритому вогні; гуслянка (кисломолочний продукт); вурда (різновид овечого сиру); шупеня (страва з квасолі) та інші.

 

«У всі часи й у всіх народів страви національної кухні вбирають у себе дух і характер народу, який їх створив, відбивають стиль його життя. У цьому можна переконатися, коли приїхати в Карпати – гори прості у своїй величі, суворі й щедрі водночас, як і люди, які живуть тут. Гуцули – народ глибоко віруючий, роботящий, гостинний. Бог наділив їх мистецьким даром, ґаздівським, а також навиками смачного куховарства. Тож не дивно, що гуцульська національна кухня відома далеко поза Україною», – ідеться в передмові до видання.

 

 

30.11.2016