У заповідних зонах Яворівського національного природного парку пересохла річка, а також сильно замулюються озера. Про це на засіданні постійної комісії з питань екології та природних ресурсів Львівської облради розповів директор парку Михайло Біляк, інформують Варіанти.

 

Як розповів директор Яворівського національного природного парку Михайло Біляк, на території заповідника сьогодні склалась катастрофічна ситуація з водою: річка, що протікає через Верещицю, майже повністю висохла. У місцях, де її глибина сягала 1,5 метра, води залишилось лише на 40 см.

 

«Фактично, русла ріки вже нема, оскільки воно повністю заросло. Вода йде в заплаву, тож утворюється болото. А ця річка живить ставок у заповідній зоні, площа якої 150 гектарів. Тут є рідкісні червонокнижні, раніше був водопій для диких звірів. Більше того, на цьому місці вода була постійно, навіть узимку вона ніколи не замерзала, а сьогодні ми маємо критичну ситуацію», – розповів Михайло Біляк.

 

З його слів, невеликий притік води зберігся, і якщо прочистити русло ріки, вода зможе безперешкодно надходити далі у ставки заповідника. На такі роботи потрібно приблизно 70 тисяч гривень.

 

Також Михайло Біляк додав, що акумуляційні ставки національного парку дуже замулені. І щоб їх почистити, потрібні ще близько 50 тисяч гривень.

 

За підстумками 2015 року Міністерство екології визнало Яворівський НПП найкращим парком.

08.09.2016