Він назвав умови припинення вогню в Нагірному Карабасі.

 

 

Президент Азербайджану Ільхам Алієв, звертаючись в неділю, четвертого жовтня, до нації, назвав свої умови припинення вогню в Нагірному Карабасі. «Наша умова – нехай нам нададуть графік виведення вірменських збройних сил з окупованих територій. Тоді ми відновимо режим припинення вогню», – заявив глава азербайджанської держави, слова котрого цитує інформаційний портал Trend.

 

Крім того, Алієв звинуватив керівництво Вірменії, а також низку європейських країн, які, на його думку, бажали зберегти статус-кво в Нагірному Карабасі, в загостренні конфлікту в регіоні. За словами Алієва, він багато разів звертався до Мінської групи ОБСЄ, світової спільноти з проханням вплинути на Єреван, запровадити санкції проти вірменського керівництва, але так і не був почутий.

 

«Сьогодні ми відновлюємо історичну справедливість. Тому що карабаська земля – ​​це наша споконвічна історична земля. Азербайджанський народ століттями жив, творив, будував на цих землях. Але протягом довгих років – близько 30 років – вірменські кати окупували нашу землю, знищили всі наші історичні, релігійні, культурні пам'ятники», – зазначив азербайджанський президент.

 

Алієв закликав Єреван вибачитися перед народом Азербайджану і публічно заявити, що Карабах – це не Вірменія. Тільки після цього, за його словами, Азербайджан повернеться за стіл перемовин.

 

У промові Алієв розповів про населені пункти, які за минулий день взяла під свій контроль азербайджанська армія у ході масштабної наступальної операції: «Сьогодні азербайджанський народ перебуває у втісі… Сьогодні славна Азербайджанська армія звільнила такі населенні пункти: місто Джебраїл, село Кархула, село Шюкюрбейлі, село Юхари Марал'ян, село Черек, село Дашкесан, село Хоровлу, село Деджал, село Махмудлу, село Джафарабад».

 

Нагадаємо, що бої за Нагірний Карабах між Вірменією і Азербайджаном поновилися 27 вересня після того, як Азербайджан почав масштабну військову операцію на лінії зіткнення, заявивши про «контрнаступ для припинення бойової активності збройних сил Вірменії та залагодження безпеки цивільного населення».

05.10.2020