Уряд показав новий споживчий кошик.

 

Кабінет Міністрів переглянув склад наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг для основних соціальних і демографічних груп населення, на основі яких визначається величина прожиткового мінімуму.

 

Рішення №780 від 11 жовтня опубліковане на офіційному сайті уряду.

 

"Урядовим рішенням збільшено обсяги споживання деяких продуктів харчування (крупи, м'ясо, фрукти), збільшено кількість окремих товарних позицій у наборах непродовольчих товарів (одяг, взуття) та скорочено строки їх використання. Переглянуто також набори предметів першої необхідності, санітарії та ліків, житлово-комунальних послуг і послуг зв'язку", – зазначається у повідомленні.

 

Згідно із зазначеними списками продуктів, працездатна особа на рік споживає 4 кг макаронних виробів, при тім споживання житнього хліба оцінюється в 39 кг, а пшеничного – 62 кг.

Згідно з оцінками уряду, середньостатистичний українець з'їдає 2,5 кг рису, 1 кг пшона, 2 кг гречки і 1,1 кг вівсянки щорічно.

Споживання картоплі оцінено 95 кг на рік, помідорів і огірків – 25 кг разом, свіжих фруктів і ягід – до 60 кг.

Крім того, українець має споживати 24 кг цукру на рік, 7 літрів соняшникової олії і 2 кг маргарину.

Річне споживання м'яса охоплює 16 кг яловичини, 8 кг свинини, 14 кг м'яса птиці, 2 кг сала і 9 кг ковбас.

Водночас свіжа та морожена риба вказується в розрахунку 7 кг на рік.

З молочних продуктів працездатний українець має споживати 60 л молока, 60 л кефіру і ряжанки, 5 кг вершкового масла і 3,5 кг твердого сиру.

Споживання яєць оцінено в 220 штук щорічно.

 

Щодо непродовольчих товарів, то для працевлаштованої жінки передбачено шість одиниць спідньої нижньої білизни на рік. На працездатного чоловіка припадає по парі трусів на квартал і по парі шкарпеток на місяць.

У документі записали наявність у родині одного стаціонарного телефону терміном дії на 20 років, мобільні телефони не згадуються.

Також на рік українець може придбати шість книжок і шість разів відвідати культурно-мистецькі заходи.

 

Нагадаємо, Кабмін запропонував наступного року вдвічі збільшити показник мінімальної зарплати – до 3200 грн. Так уряд має намір зрівняти показники мінімальної зарплатні з фактичним, а не нормативним прожитковим мінімумом.

 

07.11.2016